Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej

Aktualności

Obchody Jubileuszu 25-lecia naszego Wydziału

W związku z obchodami 25-lecia naszego Wydziału, Dziekan i Kolegium Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie mają zaszczy zaprosić na uroczyste Posiedzenie Kolegium Wydziału Informatyki z okazji Jubileuszu 25-lecia, w dniu 28 maja 2024 r. (wtorek) o godzinie 13:00 w Centrum Dydaktyczno-Badawcze Nanotechnologii al. Piastów 45 w Szczecinie.

Część oficjalną obchodów poprzedzi impreza plenerowa w dniu 28 maja 2024 r. w godzinach 10.00 - 14.00 przed budynkiem WI 1, gdzie Sejmik Samorządu Studenckiego WI organizuje Piknik z oprawą muzyczną i nie tylko... Świętowanie rozpoczynamy URODZINOWYM TORTEM.

AGENDA Jubileuszu 25-lecia Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie:

  • Otwarcie uroczystości - Dziekan Wydziału Informatyki
  • Wystąpienie JM Rektora ZUT w Szczecinie
  • Wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości
  • Koncert Chóru Collegium Maiorum Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie
  • Kawa, herbata, poczęstunek

 

Serdecznie zapraszamy!

Porozumienie o współpracy między Spyrosoft Synergy a Wydziałem Informatyki

W dniu 10 maja 2024 r. przedstawiciele Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz firmy Spyrosoft Synergy S.A. podpisali porozumienie o współpracy. 

Wydział Informatyki ZUT w Szczecinie dysponuje doskonale wykształconą kadrą naukowo-dydaktyczną, posiada bogate zaplecze laboratoryjne i technologiczne oraz jest liderem w kształceniu kadr informatycznych regionu zachodniopomorskiego. 

Spyrosoft Synergy jest firmą IT specjalizującą się w inżynierii oprogramowania dla globalnych klientów z rynku szeroko rozumianych interfejsów graficznych (ang. HMI), robotyki oraz sektora chemicznego. 

Firma powstała w 2021 roku w Szczecinie, została utworzona przez osoby związane od lat z lokalnym rynkiem IT oraz założycielami grupy Spyrosoft S.A. (spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie) Firma realizuje projekty m.in. w obszarze sztucznej inteligencji, motoryzacyjnym, medycznym, przemysłowym, finansowym czy topografii cyfrowej. 

W ramach współpracy obie strony będą dzielić się wiedzą praktyczną i teoretyczną poprzez organizację wykładów i warsztatów, organizować wspólne przedsięwzięcia w ramach projektów, prac badawczych i rozwojowych, współpracować w rozwijaniu potencjału zawodowego pracowników i studentów oraz uczestniczyć w różnych konkursach i inicjatywach studenckich. 

Firma Spyrosoft Synergy będzie również wspierała przedstawicieli Uczelni w pracach Rady ds. Kompetencji Wydziału Informatyki.

Ostatnie pożegnanie wieloletniego pracownika naszego Wydziału

Z ogromnym żalem informujemy, że 30 kwietnia 2024 roku zmarł wieloletni pracownik sekcji gospodarczej Wydziału Informatyki, Pan Andrzej Jędrzejczak.

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się mszą św. 07.05.2024 o godzinie 10:00 w Kościele pw. św. Krzyża przy ul. Wieniawskiego, skąd nastąpi odprowadzenie Zmarłego do miejsca wiecznego spoczynku na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

r@bbIT’2024 za nami

17 kwietnia 2024 roku na Wydziale Informatyki po raz dziewiąty przedstawiciele firm spotkali się z osobami, które myślą o związaniu swojej przyszłości zawodowej z informatyką. Studenci dopytywali nie tylko o wymagania pracodawców, ale również o profil firm, narzędzia i technologie. To był dzień intensywnego nawiązywania relacji akademicko-biznesowych branży IT – po prostu r@bbIT.

Dwa wykłady w ramach bloku „W świecie AI” zgromadziły pełną salę słuchaczy. Było o tym czy korzystanie z AI to droga do więzienia i o naruszaniu cudzych praw autorskich, a także o tym czy AI będzie chciała zatrudniać programistów.

Studenci szóstego semestru studiów stacjonarnych pochwalili się swoją dotychczasową pracą w ramach inżynierskiego projektu zespołowego. Nie zabrakło również zajęć dla młodzieży szkół ponadpodstawowych.

Dziękujemy wystawcom i uczestnikom wydarzenia. Do zobaczenia 9 kwietnia 2025 roku.

Informacje o wydarzeniu: https://rabbit.zut.edu.pl/ 

r@bbIT’2024 – zapraszamy na targi pracy branży IT

17 kwietnia 2024 roku w godz. 10.00-14.00 na Wydziale Informatyki ZUT, Żołnierska 52, odbędą się targi pracy branży IT.

Po raz dziewiąty r@bbIT będzie wydarzeniem budującym relacje akademicko-biznesowe branży IT. Zainteresowanych karierą informatyka, zachęcamy do zweryfikowania doniesień medialnych dotyczących warunków pracy i płac. Wystawcy-firmy czekają na osoby, dla których informatyka jest pasją i wiążą z nią swoją przyszłość. Ważnym elementem tegorocznych targów będzie prezentacja prac przygotowanych w ramach inżynierskiego projektu zespołowego przez studentów Wydziału Informatyki. 

Interesująco zapowiadają się szczególnie dwa wystąpienia w ramach bloku W świecie AI: "Czy korzystanie z AI to droga do więzienia? O AI i naruszaniu cudzych praw autorskich słów kilka." oraz "Kto kodem wojuje, od kodu ginie – czy AI będzie chciała zatrudniać programistów?". 

Drodzy Studenci! To przede wszystkim dla Was zaprosiliśmy na Wydział Informatyki największe firmy działające w Szczecinie związane z IT. Wykorzystajcie szansę. Poznajcie pracodawców, ich oczekiwania i zasady rekrutacji. 

Drodzy Uczniowie Szkół Ponadpodstawowych! Zapraszamy do udziału w targach pracy – już teraz sprawdźcie jakie oczekiwania mają pracodawcy, tak żeby właściwie pokierować swoją dalszą edukacją. Przy okazji zapraszamy na stoisko informacyjne Wydziału Informatyki - tu, poza informacjami związanymi z rekrutacją na studia, dowiecie się czego uczymy (a uczymy wielu przydatnych rzeczy 🙂). Dodatkowo zapraszamy Was na zajęcia przygotowane przez pracowników WI. 

Szczegółowy program wydarzenia: rabbit.zut.edu.pl

https://www.facebook.com/rabbIT.WIZUT