Formularz wyszukiwania
Zaloguj
Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej
Przypadki Wikołajka – Poranna poczta

Tego dnia Wikołajek obudził się w wyjątkowo dobrym humorze. Rzec by można, że wstał z łóżka prawą nogą, chociaż nie było to do końca zgodne z prawdą, bo starym zwyczajem Wikołajek z łóżka po prostu wyskoczył, lądując na obu stopach jednocześnie.

Wikołajek zwykł rozpoczynać dzień od sprawdzenia poczty, rzecz jasna elektronicznej. Laptop zasysał kolejne maile niezbyt ochoczo, więc Wikołajek czym prędzej zaparzył sobie kawę i zanurzony w aromatycznym zapachu zasiadł przed ekranem. Rachunek za energię z firmy „Ekopałer” sąsiadował w poczcie z newsletterem „Gazety Opiniotwórczej”, a tuż za nimi przycupnęło powiadomienie z serwisu aukcyjnego „Andantino”. Wikołajek z premedytacją odłożył tę lekturę na później, bo jego wzrok przykuł skrzący się i niespodziewany nagłówek o treści „Właśnie na to czekałeś”.

- Na co to ja czekałem? - zadumał się Wikołajek i nie czekając ani sekundy otworzył list.

Jego modre oczęta otworzyły się w nieopisanym zdumieniu. Czy to możliwe, że czekał na maila z ofertą dostawy damskiej bielizny? Niczego takiego sobie nie przypominał, ale dla pewności wczytał się uważnie w treść maila.

„Pozyskaliśmy twój adres z ogólnodostępnych źródeł” - głosił list - „Kliknij tutaj, jeśli nie chcesz więcej dostawać takich wiadomości”. A potem nie było już zbyt wiele słów, a tylko obrazek za obrazkiem, a każdy bardziej kuszący od poprzedniego.

- Co to jest?! - oburzył się Wikołajek – Kto to do mnie wysłał?

I nie namyślając się długo, skasował niechcianego maila. Nowy dzień nie wydawał mu się już taki piękny jak przed chwilą.

- I tak się nie dowiedzą, że to przeczytałem – pomyślał, wzruszając ramionami.

Chwilę potem Wikołajek zamknął są sobą drzwi od łazienki, więc raczej nie będziemy już mu towarzyszyć. Zamiast popełniać taką niedelikatność, skupmy się raczej na zadaniu kilka ważkich pytań:

  1. Co dostał w poczcie Wikołajek?
  2. Skąd nadawcy listu mieli jego adres, skoro Wikołajek nigdy im go nie udostępnił?
  3. Czy nadawcy mogli dowiedzieć się, że Wikołajek przeczytał treść ich przesyłki?

Nie pozostawimy tych pytań bez odpowiedzi. Znajdziesz je w kolejnych odcinkach naszego sensacyjnego serialu „Przypadki Wikołajka”.