Formularz wyszukiwania
Zaloguj
Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej

Aktualności studenckie

Uczelniane Centrum Informatyki ZUT zaprasza do testów nowego rozwiązania VPN. Przez najbliższe 30 dni będzie możliwość użytkowania nowego rozwiązania VPN i zgłaszania ewentualnych problemów pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Testy mają na celu wypracowanie nowego, bardziej stabilnego i niezawodnego sposobu korzystania z sieci VPN.

Szczegóły: https://uci.zut.edu.pl/aktualnosci/aktualnosci-uci/article/test-nowego-systemu-vpn.html

IT IN AUTOMOTIVE

Konferencja IT in Automotive jest wydarzeniem, w trakcie którego pasjonaci motoryzacji i nowych technologii mogą dzielić się doświadczeniem i know-how z dziedziny Automotive.
Twórcy start-upów, dziennikarze, wykładowcy, niezależne grupy związane z branżą IT, a także duże firmy mogą zaprezentować swoje pomysły oraz wymieniać informacje na temat technologii czy realizowanych projektów. 

Kolejna, trzecia już edycja konferencji, odbędzie się 16 kwietnia 2019 roku w Filharmonii Szczecińskiej w godz. 8.45-16.00 (rejestracja godz. 8.45-9.15).

Tegorocznym tematem przewodnim będzie „The Future of Mobility”. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Urząd Miasta Szczecin oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Sponsorami konferencji są GlobalLogic S.A. oraz Mercedes-Benz Grupa Mojsiuk

Wydarzenie skierowane jest do inżynierów Embedded, inżynierów IT, studentów informatyki oraz entuzjastów motoryzacji.
Wśród prelegentów znajdą się uznani eksperci z dziedziny motoryzacji, będą to: Joerg Tischler reprezentujący firmę T-Systems, dziennikarz motoryzacyjny Piotr R. Frankowski, Aleksander Rzepecki – Vehicles Implementation Manager, Mercedes-Benz Electric, Michael Niklas – Head of Software Standards w firmie Continental oraz Ivan Kondratenko, Consulting Analyst, Mobility Practice, Frost & Sullivan. 
Prelegenci przedstawią najnowsze trendy i technologie obecne w branży motoryzacyjnej powiązane z przyszłością motoryzacji:
●    From Connected Cars to Autonomous Driving
●    Fake News and How It Can Influence the Car Industry
●    Daimler’s Strategy for The Future of Mobility: Connected / Autonomous / Shared / Electric
●    The Importance of Standards and Collaboration in the Automotive Industry
●    Automotive Space – Quality.

GlobalLogic zaprezentuje trwające i zakończone własne projekty komercyjne oraz badawczo-rozwojowe:
●    GLAD – System autonomicznego kierowania GlobalLogic
●    GLJARVIS – Zabezpieczający system uwierzytelniający wykorzystujący Bluetooth Low Energy
●    Zautomatyzowane rozwiązanie dokujące z rzeczywistością rozszerzoną i aplikacją mobilną 
●    Stanowisko demonstracyjne „GlobalLogic Automotive Lab”.

Specjalnymi gośćmi “IT in Automotive” będzie PWR Racing Team biorący udział w studenckich wyścigach Formuły 1, który przedstawi swój samochód wyścigowy RT-09. Przy współpracy z GlobalLogic PWR Racing Team stworzył i ulepszył komponenty oprogramowania w obecnie wykorzystywanym samochodzie. Zespół nieustannie rozwija oprogramowanie, które zostanie zaimplementowane w ich bolidzie wyścigowym w przyszłości. 

Informacje na temat konferencji: https://www.globallogic.com/pl/it-in-automotive-2019/

O GlobalLogic

GlobalLogic to lider w zakresie rozwoju cyfrowej transformacji produktu. Inżynierowie firmy kreują świat przyszłości, projektując i tworząc innowacyjne rozwiązania w obszarze nowych technologii dla branży motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej, automatyzacji przemysłu, medycznej, bezpieczeństwa i aplikacji mobilnych.
Na świecie od 15 lat, a w Polsce od 2015 roku, GlobalLogic realizuje projekty we Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Koszalinie i Zielonej Górze. Siedziba główna firmy znajduje się w Dolinie Krzemowej w Stanach Zjednoczonych.

Więcej na temat GlobalLogic: www.globallogic.com/pl/

Wyniki ankietyzacji studenta / doktoranta 2018/2019 - zima

Ocena prowadzących i przedmiotów.

Walczymy o pierwsze miejsce!

LpWydziałWypełnioneOczekujące[%]
1WEkon33031127129,31%
2WI65073180420,46%
3WTMiT651435214,96%
4WE19501345914,49%
5WBiHZ19121345814,21%
6WNoZiR824731111,27%
7WTiICh67489447,54%
8WIMiM1372202146,79%
9WKSiR854128016,67%
10WBiA1584266975,93%
11SD%

 

Do udziału w projekcie mogą aplikować studenci wszystkich uczelni na świecie, które biorą udział w programie Santander Universidades.
Uniwersytet w Yale oraz Uniwersytet w Georgetown we współpracy z Grupą Santander przygotowały specjalny wakacyjny program szkoleń dla studentów wyróżniających się wysokimi wynikami w nauce i znajomością języka angielskiego.

Szczegóły:  icon Stypendia Santander - Yale Georgetown [839.9K]

PFRON

Kontynuowany jest Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym, adresowany do osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, pobierających naukę m.in. w szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym / dziennym lub niestacjonarnym / wieczorowym / zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu),
a także osób, które przewód doktorski otworzyły poza studiami doktoranckimi.

Więcej informacji: pfron.org.pl

icon Pismo w sprawie programu [57.4K] icon Program Aktywny Samorzad [239.2K]