Formularz wyszukiwania
Zaloguj
Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej

Aktualności studenckie

Absolwenci WI ZUT

Dziekan Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zaprasza na uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów wyższych, która odbędzie się w sobotę 7 grudnia 2019 r. o godz. 10.00 w auli Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii al. Piastów 45 w Szczecinie.

W związku uroczystością prosimy absolwentów o wcześniejsze zgłaszanie się do Dziekanatu Wydziału Informatyki (pok. 12) w celu:

 • rozliczenia karty obiegowej (w przypadku jej braku absolwent nie otrzyma dyplomu),
 • pobrania odpisów dyplomu i suplementów.

Zachęcamy do podtrzymywania tradycji akademickich i wystąpienia w togach i biretkach. Togi uczelnia udostępnia bezpłatnie, natomiast absolwenci będą mogli zakupić biretkę akademicką w cenie 22 zł. Prosimy także o wcześniejsze przybycie w celu przygotowania się do uroczystości. Togi i biretki będą wydawane w szatni budynku Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii w godzinach 9:00 – 9:50. Mile widziany jest także udział w uroczystości osób towarzyszących.

Studenci studiów stacjonarnych, którym termin ważności zaświadczeń lekarskich upływa w roku akademickim 2019/2020, zobowiązani są do poddania się obowiązkowym badaniom lekarskim.

Terminy badań

icon Szczegółowy Harmonogram badań w roku akademickim 2019-2020 [41.5K]

Godziny badań

poniedziałek od godz. 8:00 do 18:00
wtorek od godz. 11:00 do 18:00
środa, czwartek, piątek od godz. 8:00 do 14:00

Miejsce badań

SP ZOZ Szkół Wyższych w Szczecinie
Poradnia Ogólna
ul. Bohaterów Warszawy 51

Ważne informacje

 • badania zostaną przeprowadzone na podstawie dowodu osobistego oraz indywidualnych skierowań (do odebrania w Dziekanacie Wydziału Informatyki),
 • osoby, które nie zgłoszą się w wyznaczonym terminie będą pokrywać koszty obowiązkowych badań we własnym zakresie,
 • studenci bez aktualnych badań lekarskich nie zostaną dopuszczeni do uczestnictwa w zajęciach laboratoryjnych (§5 ust. 1 Zarządzenie nr 34 Rektora ZUT w Szczecinie z dnia 19 czerwca 2019 r. w sprawie kierowania na badania lekarskie kandydatów na studia i do Szkoły Doktorskiej oraz studentów i doktorantów w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie)

Serdecznie zapraszamy Doktorantów ZUT na dwudniowe spotkanie z metodyką myślenia projektowego, czyli Design Thinking, które odbędzie się w dniach 22 - 23 listopada br.

Proszę żeby po kliknięciu na tego newsa w aktualnościach przekierowywało prosto na naszą stronę, gdzie jest więcej informacji i dokumenty do pobrania: https://innowacje.zut.edu.pl/aktualnosci/warsztaty-kreatywne-podejscie-badawcze-design-thinking

Każdy Student śpiewać może

Ogólnouczelniany konkurs Piosenki Wszelakiej pt. "Każdy Student śpiewać może" pod patronatem prorektora ds. studenckich skierowany jest do studentów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, chcących dzielić się swoją pasją i energią płynącą z dźwięku. Dobór repertuaru jest dowolny (piosenki studenckie, kabaretowe, poetyckie, rockowe, pop, melodie tradycyjne, ludowe itp.).

Zapraszamy studentów chcących zaprezentować się na scenie do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz do wypełnienia i przesłania Karty Uczestnika znajdującej się do pobrania na stronie www.konkurspiosenki.zut.edu.pl.

Nagrodą główna jest możliwość nagrania zwycięskiego utworu w studiu dźwiękowym zlokalizowanym na Wydziale Elektrycznym  ZUT.

Wstęp na przesłuchania konkursowe jest bezpłatny.

Czwartek, 5 grudnia 2019, godz. 18:00, ul. Słowackiego 17, WKŚiR

Praca to PO WER

PO WER to wsparcie dla młodych ludzi na rynku pracy. Dzięki projektowi możesz zyskać m.in. bezzwrotne dotacje na założenie swojej firmy, porady zawodowe, szkolenia i staże. Wszystko po to, by realizować się w fajnej pracy. Brzmi dobrze? Sięgnij po PO WER!

Z programu mogą skorzystać osoby, które nie skończyły 30-tki (15-29 lat):

 • pozostające bez pracy, w tym w szczególności osoby, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu,
 • imigranci (w tym osoby polskiego pochodzenia) i reemigranci,
 • odchodzące z rolnictwa i ich rodziny,
 • zatrudnione na umowach krótkoterminowych i cywilno-prawnych.

Studenci studiów zaocznych i wieczorowych poniżej 30-tki też MOGĄ wziąć udział w programie PO WER.

Jakie wsparcie możesz otrzymać?

 • Dotacje bezzwrotne na założenie firmy, doradztwo i szkolenia, które umożliwiają zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do prowadzenia własnej firmy. Dotacji mogą udzielać tylko Powiatowe Urzędu Pracy.
 • Mobilność zawodowa, czyli dodatki dla osób, które podejmą pracę w innym mieście.
 • Szkolenia i kursy (stacjonarne i online), czyli podnoszenie kwalifikacji zawodowych i lepsze dopasowanie do potrzeb rynku pracy.
 • Staże, praktyki i zatrudnienie subsydiowane, czyli pomoc w zdobywaniu doświadczenia zawodowego.
 • Stypendia szkoleniowe i stażowe.
 • Pomoc osobom niepełnosprawnym w zmniejszeniu barier, jakie napotykają ich na rynku pracy.
 • Pośrednictwo pracy i doradztwo zawodowe, czyli pomoc w aktywnym poszukiwaniu pracy. Doradcy pomogą stworzyć profesjonalne CV i przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Więcej informacji: https://www.wup.pl/power/inne/