Formularz wyszukiwania
Zaloguj
Logo ZUT Uczelnia powstała w wyniku połączenia Akademii Rolniczej w Szczecinie i Politechniki Szczecińskiej

Aktualności studenckie

Uczelniane Centrum Informatyki uprzejmie informuje, że ZUT zakupił roczną subskrypcję, w ramach której każdy pracownik oraz student otrzymuje 5 licencji na pakiet MS Office do instalacji na komputerach służbowych oraz domowych, tabletach i komórkach.

Aby zainstalować oprogramowanie należy się zalogować do witryny office.com. Jako nazwę użytkownika należy wpisać Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., gdzie login jest taki jaki Państwo używają do dostępu do usług sieciowych w USK (taki jak do poczty lub Wirtualnego Dziekanatu). Hasło jest takie samo jak w ZUT. Po zalogowaniu należy "kliknąć" na przycisk "Zainstaluj pakiet Office". Czynność ta spowoduje uruchomienie programu, który pobierze pakiet i rozpocznie instalację. Jeśli Państwo używają wersji 64-bitowej systemu operacyjnego może się pojawić komunikat o tym, że nie jest możliwa instalacja. Na ekranie pojawi się wtedy przycisk "Instaluj wersję 64-bitową" Należy w tym przypadku "kliknąć" w ten przycisk. Osoby, które nie mają uprawnień do instalacji oprogramowania na komputerze służbowym powinny skontaktować się z odpowiednim administratorem. Podczas używania pakietu w domu należy zwrócić uwagę na to aby osoby nieuprawnione nie miały dostępu do plików służbowych (np. poprzez usługę OneDrive).

Przy okazji chcielibyśmy Państwa poinformować, że poza dostępem do pakietu Office nasza społeczność uzyskała możliwość korzystania z wielu usług on-line dostępnych poprzez witrynę office.com. W szczególności nauczyciele akademiccy uzyskali możliwość korzystania z narzędzi wspomagających prowadzenie zajęć. Są tam również usługi, które usprawniają w znacznym stopniu współpracę w ramach zespołów. Poczta elektroniczna dostępna w serwisie nie jest na razie skonfigurowana. Trwają obecnie jej testy - prosimy zatem na razie z niej nie korzystać. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z tą ofertą - opisy usług oraz szkolenia wideo są umieszczone na witrynie office.com.

Wymagania systemowe

UWAGA: Instalacja pakietu możliwa jest również w salkach komputerowych metodą tradycyjną. W sprawie klucza instalacyjnego należy się kontaktować z panem Marianem Ławrynowiczem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wolne godziny od zajęć dydaktycznych dla studentów w dniach 18 i 24 stycznia 2019 r.

Komunikat Rektora ZUT nr 1

Z dniem dzisiejszym ulega zmianie sposób logowania do serwerów "Windows RDP" spoza sieci WI.

Należy wykorzystać do tego celu połączenie VPN -> http://uci.zut.edu.pl/uslugi-uci/vpn.html

lub alternatywnie -> http://uci.zut.edu.pl/uslugi-uci/wirtualna-siec-prywatna-openvpn.html

a następnie w kliencie RDP wprowadzić adres: epsilon.wi.zut.edu.pl

DesignCamp

IAI DesignCamp to bezpłatne, 3-dniowe warsztaty projektowania User Experience i tworzenia serwisów eCommerce, które odbędą się 25-27 lutego 2019 roku w Szczecinie. W dzisiejszych czasach, estetyczny i przejrzysty wygląd to nie wszystko. Bardzo ważna jest odpowiednio zaprojektowana funkcjonalność, szybkość i prostota działania, które wpływają na wygodę użytkownika i samą sprzedaż. W trakcie warsztatów, pod okiem doświadczonych projektantów z IAI, uczestnicy będą planować interfejsy i projektować doświadczenia użytkowników.

Udział w warsztatach jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich osób pełnoletnich, które posiadają podstawową wiedzę z zakresu projektowania UX i chcą w tym kierunku dalej się rozwijać. Podstawą kwalifikacji są wyniki quizu, który trzeba rozwiązać na stronie designcamp.idosell.com.

Warsztaty są mocno praktyczne, uczestnicy najpierw zmierzą się pojedynczo z zadaniami, by pod koniec warsztatów zaprojektować od podstaw makietę działającego sklepu internetowego. Oprócz samego projektowania i rywalizacji jest sporo pracy kreatywnej. To wszystko sprawia, że już samo ukończenie imprezy, nie wspominając o jej wygraniu, daje niepowtarzalną szansę na podjęcie pracy jako freelancer.

Najpierw robiliśmy IAI Webcamp (w te ferie będzie już 6 edycja). Potem dodaliśmy IAI PHP Camp (w wakacje będzie 3 edycja). Podnosząc poprzeczkę dodajemy 3 warsztaty i tym razem poświęcimy je wyłącznie designowi i UX. Jeżeli kręci Cię ta tematyka, chcesz projektować witryny, szczególnie te sprzedające dla sklepów, hoteli itp. to jest to impreza właśnie dla Ciebie. Aż 3 dni, warsztatów z doświadczonymi web-designerami, w tym naszym Art Directorem. Warsztaty są w pełni darmowe, bo po prostu lubimy dzielić się tym co lubimy robić najbardziej. - mówi Paweł Fornalski, założyciel i prezes IAI S.A.

IAI DesignCamp to kolejna po WebCampie inicjatywa firmy IAI S.A. skierowana dla wszystkich osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z projektowaniem serwisów i stron WWW. Z myślą o uczestnikach przygotowaliśmy specjalny program warsztatów, w którym stawiamy mocno na praktykę i zdobywanie wiedzy z zakresu UI i UX. Nie wymagamy znajomości programów graficznych, nie trzeba posiadać również umiejętności technicznych z zakresu budowania stron internetowych. Program warsztatów jest skonstruowany w ten sposób, aby każdy z uczestników potrafił spojrzeć na tworzony produkt od strony użytkownika. Zależy nam, aby pod koniec warsztatów każdy z uczestników był w stanie zaprojektować samodzielnie makietę sklepu internetowego. Po ukończonych warsztatach każda osoba otrzyma certyfikat, potwierdzający zdobyte umiejętności. Najlepsi uczestnicy warsztatów otrzymają możliwość kontynuowania nauki na płatnych stażach w firmie IAI. Jeżeli chcesz rozwinąć swoje umiejętności z zakresu projektowania UX/UI, zapraszam na stronę http://designcamp.idosell.com - Grzegorz Wanat, Art Director w IAI S.A. oraz główny organizator IAI DesignCamp"

Zapisy na IAI DesignCamp #1 trwają do 8 lutego 2018 roku. Zapisywać się można na specjalnie przygotowanej stronie internetowej www.designcamp.idosell.com na której trzeba wypełnić ankietę i rozwiązać quiz. Dla najlepszych uczestników warsztatów czekają zaproszenia na płatne staże. Pierwsza edycja IAI DesignCamp odbędzie się w sali audytoryjnej IAI Emporium w wynajmowanym przez IAI biurowcu Piastów Office Center w Szczecinie. Warsztaty objęte są mecenatem Miasta Szczecin, a partnerami wydarzenia są: Wydział Informatyki ZUT w Szczecinie, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademicki Szczecin.

Organizatorem bezpłatnych warsztatów IAI DesignCamp jest IAI S.A. z siedzibą w Szczecinie. IAI tworzy usługi dedykowane do obsługi profesjonalnych sklepów internetowych IdoSell Shop. Drugim produktem spółki jest profesjonalny system rezerwacji noclegów i usług - IdoSell Booking. Do tej pory IAI zebrało ogromną ilość nagród i wyróżnień. Wybrane z nich to: nagrody Ekomers dla najlepszego oprogramowania do sprzedaży internetowej w Polsce według polskich internautów oraz status Partnera Google Premium jako jedynego systemu sklepów internetowych, któremu przyznano to wyróżnienie czy Diament Forbesa lub Deloitte Technology Fast50 dla najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce. IAI S.A. to prężnie działająca firma, która zatrudnia na stałe 150 osób.

Webcamp

IAI Webcamp to cieszące się rekordowym zainteresowaniem bezpłatne, 5-dniowe warsztaty kodowania stron internetowych, które odbędą się 18-22 lutego 2019 roku w Szczecinie. Pod okiem doświadczonych Web Developerów, kształcić się będzie 30 przyszłych koderów. Poprzednia letnia edycja, cieszyła się rekordowym zainteresowaniem. O jedno miejsce w warsztatach walczyło ponad 20 osób. Nadrzędnym celem szkolenia, jest umożliwienie uczestnikom zdobycie wiedzy, która otworzy im furtkę do rozpoczęcia kariery i pozwoli podjąć dobrze płatną pracę jako Web Developer.

Udział w warsztatach jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich osób pełnoletnich, które posiadają podstawową wiedzę z zakresu kodowania stron internetowych i chcą w tym kierunku dalej się rozwijać. Podstawą kwalifikacji są wyniki quizu, który trzeba rozwiązać na stronie webcamp.idosell.com.

Warsztaty są mocno praktyczne, uczestnicy najpierw zmierzą się pojedynczo z zadaniami, by pod koniec warsztatów już w zespołach zbudować od podstaw działający sklep internetowy. Oprócz samego kodowania i rywalizacji jest dużo nauki i pracy w zespołach. W trakcie warsztatów znajdzie się czas na wymianę cennych doświadczeń oraz poznanie ciekawych ludzi z branży.

To już szósta edycja bezpłatnych warsztatów kodowania stron internetowych, na których uczestnicy szkolić się bedą na rzeczywistych przykładach. Mamy unikalny program nauki, po którym uczestnicy nie dowierzają, że są w stanie robić niesamowite rzeczy. To wszystko wpływa, że każda kolejna edycja warsztatów cieszy się rekordowym i coraz większym zainteresowaniem. Do tej pory pomogliśmy setkom osób znaleźć pierwszą pracę. Mamy wizję Szczecina, w którym nawet kilkanaście tysięcy osób pracuje w branży IT i tymi zupełnie bezpłatnymi inicjatywami odpłacamy się społeczności, w której sami żyjemy. - mówi Paweł Fornalski, założyciel i prezes IAI S.A.

IAI Webcamp jest inicjatywą dedykowaną wszystkim osobom, które chcą się przebranżowić lub rozpocząć swoją drogę we Front-endzie. Z myślą o tych osobach stworzyliśmy specjalny program warsztatów, w którym stawiamy na praktykę i pracę zespołową. Ostatniego dnia bezpłatnych warsztatów, odbędzie się Turniej IAI Webcamp, w którym uczestnicy podzieleni na zespoły będą budować "od zera" stronę internetową, którą potem łatwo będzie można przenieść do dowolnego systemu CMS. Co ciekawe, sam turniej stanowi namiastkę pracy zespołowej w firmie IT. Dla najlepszych 6-ciu uczestników warsztatów, przygotowaliśmy zaproszenia na płatne 3-miesięczne staże. Poprzednie edycje warsztatów, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, wsród osób z całej Polski, dlatego jeśli chcesz spróbować swoich sił w IAI Webcamp #6, zapraszam do wysłania zgłoszenia - Szymon Kaczmarek, szef działu Web Developers w IAI S.A. oraz główny organizator IAI Webcamp

Zapisy na IAI Webcamp #6 trwają do 1 lutego 2018 roku. Zapisywać się można na specjalnie przygotowanej stronie internetowej www.webcamp.idosell.com na której trzeba wypełnić ankietę i rozwiązać quiz. Dla najlepszych uczestników warsztatów czekają zaproszenia na płatne staże. Szósta edycja IAI Webcamp odbędzie się w sali audytoryjnej IAI Emporium w wynajmowanym przez IAI biurowcu Piastów Office Center w Szczecinie. Warsztaty objęte są mecenatem Miasta Szczecin, a partnerami wydarzenia są: Wydział Informatyki ZUT w Szczecinie, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademicki Szczecin.

Organizatorem bezpłatnych warsztatów IAI Webcamp jest IAI S.A. z siedzibą w Szczecinie. IAI tworzy usługi dedykowane do obsługi profesjonalnych sklepów internetowych IdoSell Shop. Drugim produktem spółki jest profesjonalny system rezerwacji noclegów i usług - IdoSell Booking. Do tej pory IAI zebrało ogromną ilość nagród i wyróżnień. Wybrane z nich to: nagrody Ekomers dla najlepszego oprogramowania do sprzedaży internetowej w Polsce według polskich internautów oraz status Partnera Google Premium jako jedynego systemu sklepów internetowych, któremu przyznano to wyróżnienie czy Diament Forbesa lub Deloitte Technology Fast50 dla najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce. IAI S.A. to prężnie działająca firma, która zatrudnia na stałe 150 osób.