Aktualności studenckie

AMBASADA STANÓW ZJEDNOCZONYCH W WARSZAWIE oraz Camp Counselors USA-Polska zapraszają do udziału w Amerykańskich Targach Pracy Wakacyjnej dla studentów. Rekrutacja na Targi kończy się 24 stycznia 2018 roku.

ABY ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA TARGI, NALEŻY ZROBIĆ TRZY KROKI:

 1. Założyć profil na stronie HTTPS://FOOTPRINTS.CCUSA.COM/
 2. Wybrać program CAMP COUNSELORS SUMMER 2018
 3. Zaznaczyć opcję programową SUPPORT STAFF

Po założeniu profilu, studencki ambasador na danej uczelni kontaktuje się bezpośrednio z kandydatami oraz przeprowadza przez proces rekrutacji.

AMERYKAŃSKIE TARGI PRACY WAKACYJNEJ DLA STUDENTÓW odbywają się w Polsce OD 22 LAT. W tym roku 17 PRACODAWCÓW przyjedzie aby zatrudnić setki studentów. Praca wakacyjna nie koliduje z zajęciami, oraz często zastępuje praktyki studenckie. Od 1986 roku wakacje w USA spędziło blisko 28 TYSIĘCY POLSKICH STUDENTÓW, poznając kulturę oraz zdobywając prawdziwe doświadczenie zawodowe w międzynarodowym środowisku. NA TARGACH OBECNY BĘDZIE KONSUL Z AMBASADY STANÓW ZJEDNOCZONYCH W WARSZAWIE.

WIĘCEJ INFORMACJI UDZIELA KOORDYNATOR REGIONALNY:
MAREK WITKOWSKI
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
506 761 744

Studenckie programy wakacyjnej wymiany kulturowej są desygnowane przez Departament Stanu Stanów Zjednoczonych, oznaczenie wizy J1, promesa wizowa DS2019, sponsor wizy CCUSA. Od 1986 roku w ciągu 32 lat do ponad 1200 pracodawców wyjechało już ponad 480 000 studentów z 62 krajów, w tym roku wyjedzie 15 000 studentów. Student jest pod opieką sponsora wizowego od procesu aplikacyjnego poprzez sam wyjazd aż do powrotu do kraju macierzystego, 24 godziny na dobę. Więcej informacji na stronie internetowej Ambasady: https://pl.usembassy.gov

Wyciągi z list najlepszych absolwentów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie w roku akademickim 2016/2017 uprawnionych do ubiegania się o umorzenie kredytu lub pożyczki studenckiej na Wydziale Informatyki ZUT w Szczecinie.

Badania lekarskie dotyczą tylko tych studentów, którzy nie posiadają ważnych badań oraz którym w roku akademickim 2017/2018 upływa termin ważności badania. Badania lekarskie studentów studiów niestacjonarnych będą przeprowadzane od listopada 2017 r. w Przychodni Ogólnej przy ul. Bohaterów Warszawy 51 w Szczecinie (tel. 91 449 45 34)

 • we wtorki, środy i czwartki w godz. 8.00-17.00
 • w poniedziałki i piątki w godz. 8.00-14.00

Studenci, którzy nie mogą zgłosić się do Przychodni ZUT (dotyczy m.in. osób spoza Szczecina) mogą wykonać bezpłatne badanie w przychodniach, które mają podpisane umowy z Urzędem Marszałkowskim, na podstawie skierowań wydanych w Dziekanacie Wydziału określających czynniki szkodliwe i niebezpieczne dla zdrowia. Student zgłaszający się do przychodni powinien posiadać:

 • skierowanie na badanie lekarskie wydane przez Dziekanat,
 • dowód osobisty,

Zgodnie z § 18 ust. 7 Regulaminu studiów ZUT w Szczecinie, student zobowiązany do poddawania się badaniom lekarskim określonym przez Uczelnię.

Nasza uczelnia przystąpiła do projektu pilotażowego koncepcji edukacji wojskowej studentów w ramach Legii Akademickiej.

Informacja o projekcie znajduje się na stronie: http://www.zut.edu.pl/zut-studenci/legia-akademicka.html

Samsung LABO

Po drobiazgowym sprawdzeniu napisanego w dniu 17.10 testu została stworzona lista rankingowa 25 studentów, którzy zostali zakwalifikowani na kurs Samsung LABO. Są to w porządku alfabetycznym:

 1. Aneta Baranowska
 2. Oskar Cieślikiewicz
 3. Sławomir Jastrzębski
 4. Maciej Kaca
 5. Michał Korpal
 6. Michał Kotfica
 7. Sebastian Mateja
 8. Kamil Mielnik
 9. Damian Mościcki
 10. Agata Nowalany
 11. Patryk Pazura
 12. Adam Perliński
 13. Adrian Przybysz
 14. Przemysław Reginia
 15. Sławomir Smoliński
 16. Maciej Sowa
 17. Wojciech Sowiński
 18. Adam Staworowski
 19. Robert Szczepanowski
 20. Patryk Szmurło
 21. Daniel Szymański
 22. Bartosz Wajsowicz
 23. Patryk Wysocki
 24. Maciej Żółtański
 25. Krzysztof Żuromski

Do każdej z powyższych osób został wysłana wiadomość.

Serdecznie  dziękuję  wszystkim  uczestnikom rekrutacji na kurs Samsung LABO, wyniki pokazały, iż nie był to łatwy test. Przed zrekrutowanymi dwa semestry nauki i tworzenia projektów. Efekty tej pracy poznamy w czerwcu 2018.

Pierwsze zajęcia już 30.10.2018 roku w budynku RCIiTT ZUT przy ul. Jagielońskiej 20-21

Do zobaczenia
Radosław Maciaszczyk - koordynator kursu z ramienia WI ZUT.